طی دولت سیزدهم؛

تولید آبزیان در لرستان به بیش از ۲ برابر افزایش یافت

مدیرکل شیلات لرستان گفت:تولید آبزیان در این استان،طی فعالیت دولت سیزدهم از ۱۶ هزار به ۳۸ هزار تن افزایش یافته است.

به گزارش همای سعادت،کیارش بیرانوند روز یکشنبه در نشست قرارگاه اقتصادی کشاورزی اظهار داشت:لرستان از استان های برتر در زمینه شیلات است و برنامه ریزی برای افزایش تولیدات این استان به ۴۸ هزار تن در سال انجام شده است.

وی افزود:در ابتدای دولت سیزدهم ساخت پنج مجتمع شیلاتی در لرستان آغاز شد که هم اکنون در حال آماده سازی زیرساخت‌ها هستند و علاوه بر این زیرساخت های تولید ۱۰ هزار تن آماده است و به ظرفیت استان اضافه می‌شود.

تولید خاویار در لرستان به اندازه کل کشور می شود

بیرانوند تصریح کرد: وجود ۲ هزار و ۴۵۰ کیلومتر طول رودخانه در استان لرستان یک ظرفیت مناسب برای تولید و پرورش ماهیان خاویاری است که در این راستا با کمک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، ایجاد مجتمع‌های خاویاری در دستور کار قرار گرفته و با تکمیل مجتمع های در حال ساخت، لرستان به اندازه کل کشور خاویار تولید می‌کند.

مدیرکل شیلات لرستان با اشاره به اینکه این استان رتبه اول تولید ماهیان سردآبی و بچه ماهی را در کشور به خود اختصاص داده است،افزود: قراردادی با یک شرکت فرانسوی برای تولید بچه ماهی در استان منعقد شده و سالانه ۵۰ میلیون قطعه بچه ماهی با برند «اکوالند» در الیگودرز تولید می‌شود.

بیرانوند ادامه داد: با انعقاد قرارداد با دانشگاه صنعتی شریف برای اصلاح نژاد تخم چشم زده، سالانه ۲۰۰ میلیون قطعه ماهی در استان لرستان تولید می‌شود و از واردات تخم چشم زده به کشور جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/