استاندار لرستان:

قرارگاه اشتغال استان های زاگرس نشین در لرستان تشکیل می شود

استاندار لرستان از تشکیل قرارگاه اشتغال استان ‌های زاگرس نشین در این استان خبر داد.

به گزارش همای سعادت،فرهاد زیویار صبح روز پنج شنبه نهم آذرماه در جلسه شورای فرمانداران استان،اظهار داشت:این قرارگاه به دنبال سفر رئیس جمهور به یکی از استان های زاگرس نشین کشور مصوب شده و با هدف تدوین ظرفیت ها و نیازهای اشتغال این استان ها و اقداماتی برای برون رفت از آنها در سطح دولت خواهد بود.

وی ادامه داد:فرمانداران نیز می بایست با این رویکرد قرارگاه متناظر در هر شهرستان را تشکیل دهند.

استاندار تصریح کرد: در شرایطی که با دستور رئیس جمهور عزم بسیار جدی برای رفع مشکلات اشتغال استان های زاگرس نشین، شکل گرفته است باید بستر استفاده از این ظرفیت در استان و شهرستان ها فراهم شود.

زیویار در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوع انتخابات پیشرو و ضرورت برگزاری هر چه باشکوه تر آن، ابراز کرد: برگزاری باشکوه انتخابات به میزان هماهنگی ارکان مختلف برگزار کننده ی آن بستگی دارد.

وی به تأثیر هماهنگی ارکان برگزار کننده در انتخابات دارای چهار مولفه مشارکت، امنیت،سلامت و رقابت اشاره کرد و تأکید کرد:نقش فرمانداران در ایجاد این هماهنگی در شهرستان ها بسیار حیاتی و مهم است.

در این جلسه سه رویکرد گزارش عملکرد اقتصادی شهرستان ها با محوریت میزان پرداخت تسهیلات اشتغال و سهم دستگاه ها در اجرای آن، رویداد انتخابات و انتظارات حوزه سیاسی از فرمانداران به ویژه در موضوع ایجاد زیرساخت ها و موضوع انتصاب دستیاران فرمانداران در امر مردمی سازی و همچنین ثبت ایده ها و اقدامات مردمی سازی تشریح و بررسی شدند.

انتهای پیام/