رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان مطرح کرد؛

پیش بینی تولید ۵۵۰ هزار تن گندم در لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به افزایش تولید گندم از ۱۲۳ هزار تن به ۵۳۰ هزار تن در دولت سیزدهم گفت: پیش بینی ما این است که امسال ۵۵۰ هزار تن گندم تولید شود که یک رقم و رکورد بی سابقه است.

به گزارش همای سعادت، سید عماد شاهرخی امروز ظهر در جلسه قرارگاه اقتصاد کشاورزی لرستان که با حضور استاندار برگزار شد، تاکید کرد: با توجه به افزایش محصولات کشاورزی یکی از الزامات صنعتی سازی، تجاری سازی و راه‌اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی است‌.

وی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم ۲۳ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان به بهره‌برداری رسید، گفت: ۶۰ واحد در حال ساخت هم در دستور کار داریم که بین ۳۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: با تکمیل این واحدها بخش عمده‌ای از محصولات علاوه بر ایحاد ارزش افزوده قابلیت صادرات را هم پیدا خواهند کرد.

شاهرخی با اشاره به افزایش تولید گندم از ۱۲۳ هزار تن به ۵۳۰ هزار تن در دولت سیزدهم گفت: پیش بینی ما این است که امسال ۵۵۰ هزار تن گندم تولید شود که یک رقم و رکورد بی سابقه است.

وی به افزایش ۳ برابری دانه‌های روغنی هم اشاره کرد و افزود: در دولت سیزدهم ما شاهد افزایش ۴۵ برابری رفع تداخلات اراضی در استان بودیم که قابل تامل است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه تولید مرغ در دولت سیزدهم از ۷۳ هزار تن به ۹۳ هزار تن رسیده است، گفت: برنامه‌ریزی ما این است که تولید مرغ در استان به ۹۵ هزار تن افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/