مدیر کل ارتباطات لرستان:

۲۵۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری در خرم آباد ایجاد می شود

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان از آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری شهر خرم آباد در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش همای سعادت،مجتبی صارمی در سخنانی با اشاره به برنامه دولت سیزدهم مبنی بر واگذاری ۲۰ میلیون پورت پرسرعت اینترنت بر بستر شبکه فیبر نوری به مشترکین خانگی و کسب‌وکارها،اظهار داشت:در استان لرستان،طبق برنامه‌ریزی انجام شده با اپراتورهای معرفی شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور،مقرر شده که ۲۸۰ هزار مشترک از سرویس فیبر درب منازل موسوم به FTTH تا افق ۱۴۰۴ بهره‌مند شوند که عملیات اجرایی در پنج شهر دورود،ازنا،الیگودرز،الشتر و پلدختر در حال انجام است.

وی افزود:از ابتدای اجرای طرح تاکنون ۸۳ کیلومتر شبکه فیبر نوری در این شهرها اجرا شده و همچنین هزار و ۱۰۰ عدد باکس‌های FAT دیواری نیز در معابر شهری،نصب شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان با اشاره به وجود ۱۰۹ هزار خانوار شهری در شهر خرم‌آباد، گفت:از مردادماه سال جاری مذاکرات اپراتور ابلاغی و شهرداری خرم‌آباد آغاز شده و در ۱۱ مهرماه در حاشیه جلسه کارگروه سایبری و الکترونیک،تفاهم‌نامه بین دو طرف با حضور معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان امضا شد و در ۳۰ مهرماه با حضور این اداره کل در صحن علنی شورای شهر خرم‌آباد،کلیات پروژه تشریح و در تاریخ ۲۱ آبان‌ماه تصویب شد.

صارمی،بیان داشت: قرار است،طبق برنامه‌ریزی ۲۵۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری به‌عنوان زیرساخت اصلی شهر هوشمند در شهر خرم‌آباد ایجاد شود.

انتهای پیام/