معاون ارشاد لرستان خبر داد؛

برگزاری دومین سوگواره آواها و نواهای عاشورایی چلچراغ به میزبانی لرستان

معاون هنری و امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از برگزاری دومین سوگواره آواها و نواهای عاشورایی چلچراغ به میزبانی لرستان خبر داد.

به گزارش همای سعادت،رضا نیازی در گفت و گو با رسانه ها اظهار داشت: دومین سوگواره آواها و نواهای عاشورایی «چلچراغ» با هدف خلق و تولید آثار فرهنگی،هنری با موضوع نهضت حسینی (ع) به‌ویژه با نمادهای بومی و محلی در لرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: این سوگواره ی عاشورایی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با حمایت قرارگاه شهید آوینی در سالجاری با گستره منطقه ای با حضور هنرمندانی از استان‌های کردستان، ایلام، کرمانشاه، خوزستان و همدان به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار می شود.

نیازی تصریح کرد: در محور آواها و نواهای عاشورایی سوگواره چلچراغ؛ با بخش های سرود، موسیقی(باکلام و بی کلام)، مداحی و نوحه‌خوانی، هنرمندان می‌توانند آثار خود را با هدف ترویج نهضت حسینی و معرفی آیین‌ها و مناسک مردم، به‌ویژه مردم لرستان در ماه‌های محرم و صفر به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

وی یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این سوگواره را تبیین قیام عاشورا، معرفی و پاسداشت سنت‌ها و آیین‌های عاشورایی، توسعه و تعمیق استعدادها و ظرفیت‌ها فرهنگی، هنری و رسانه‌ای عنوان کرد و افزود: علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان تیرماه به ایتای ۰۹۳۸۲۰۹۶۸۷۴ آثار خود را ارسال نمایند.

انتهای پیام/