رئيس پليس فتا لرستان خبر داد؛

دستگیری کلاهبردار هشت میلیارد ریالی سایت دیوار در لرستان

رئيس پليس فتا لرستان از دستگيري کلاهبردار تحت عنوان آگهي رهن منزل مسکوني در سايت ديوار خبر داد.

به گزارش همای سعادت،حسین سپه وند در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه و اعلام ‏شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر مشاهده آگهی رهن منزل مسکونی در ‏سایت‌ دیوار که در نهایت منجر به کلاهبرداری از آن ها شده است ، پیگیری موضوع در دستور کار مامورین ‏پلیس فتا لرستان قرار گرفت.‏

وی افزود: پس از اخذ اظهارات شکات و بررسی‌های بعمل آمده مشخص شد قربانیان با مشاهده آگهی رهن منزل با قیمتی بسیار مناسب و پایین تر از قیمت منازل هم رده، ضمن قرار ملاقات حضوری با متهم مبالغی را به عنوان بیعانه و یا مبلغ کامل رهن به ایشان پرداخت کرده که متاسفانه ایشان پس از دریافت مبلغ دیگر پاسخگوی تماس های آن ها نبوده و تلفن همراه خود را خاموش نموده است.

این مقام مسئول ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات پلیسی و بررسی مستندات جمع‌آوری شده متهم رادر خرم آباد شناسایی و دستگیر کرده و در اختیار مقام قضایی قرار دادند.

سپه وند تصریح کرد: این فرد با انجام قرارحضوری با قربانیان و نشان دادن منزلی که متعلق به ایشان نبوده ، آن ها را فریب داده و در مجموع مبالغی بالغ بر ۸ میلیارد ریال را از آن ها به عنوان بیعانه دریافت کرده است.

رئیس پلیس فتا استان لرستان بیان داشت: متهم آقایی ۲۹ ساله بوده که با سوءاستفاده از اعتماد کاربران و درج آگهی‌های دروغین در بستر سایت دیوار، اقدام به کلاهبرداری از ۸ نفر کرده است.

سپه وند از عموم شهروندان خواست: برای اجاره و رهن منزل حتما از املاک های رسمی در سطح شهر اقدام و حتی اگر منزلی را در بستر اینترنت جستجو و پسند کردند، حتما جهت ثبت معامله به بنگاه و دفتر های رسمی دارای مجوز مراجعه تا ضمن بررسی مدارک منزل و هویت فرد توسط کارشناسان مربوطه قبل از واریز وجه اطمینان حاصل نمایید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در صورت بروز هرگونه مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.fata.gov.ir و ثبت مشکل در قسمت درخواست های مردمی و یا با شماره گیری ۰۹۶۳۸۰ مرکز امـداد و فوریت‌های سایبـری به جهت استفاده از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی خود اقدام کنند.

انتهای پیام/