معاون استاندار لرستان:

شعبه اخذ رأی ویژه بانوان در لرستان راه اندازی می شود

معاون سیاسی استاندار لرستان گفت:در هر شهرستان استان یک شعبه اخذ رأی ویژه بانوان برای انتخابات پیش رو راه اندازی می شود.  

به گزارش همای سعادت،احسان یاوری روز چهارشنبه در جلسه ستاد انتخابات استان اظهارکرد:در حال حاضر در برخی از شهرستانهای استان شعب اخذ رأی ویژه بانوان پیش بینی شده اما تلاش ما بر این است که در تمامی شهرستان های استان این اقدام انجام شود.
 
وی با اشاره به موضوع ضرورت آنتن دهی شعب اخذ رأی در زمان انتخابات،افزود:علی رغم کوهستانی بودن استان و مشکلاتی که وجود دارد باید ترتیبی اتخاذ شود که تا حد امکان شعبه ی آفلاین در روز انتخابات نداشته باشیم.
 
یاوری،آموزش صددرصدی را برابر پیروزی صددرصد دانست و گفت:مادامی که بتوانیم آموزش تاثیر گذاری برای رأی دهندگان و عوامل اجرایی داشته باشیم با کمترین چالش روبرو خواهیم بود.
 
وی افزود:آموزش ها باید براساس قوانین مصوب برای انتخابات باشد که در این مسیر مردم و عوامل برگزار کننده باید به وظایف خود مطابق قانون آگاهی داشته باشند.
 
معاون سیاسی استاندار لرستان بر تعامل و همکاری کمیته های مختلف ستاد انتخابات از جمله کمیته آموزش و اطلاع رسانی تاکید کرد و یادآور شد:محتواهای آموزشی با موضوع قوانین انتخاباتی در قالب های رسانه ای مختلف تا زمان شروع انتخابات برای افزایش سواد انتخاباتی مردم تهیه و بین عموم منتشر شوند.  
 
در جلسه ستاد انتخابات استان مواردی از جمله تهیه به موقع استعلامات، وضعیت انفورماتیک شعب برنامه های آموزشی و آیین نامه های مربوط به آن، موارد حقوقی و قوانین موجود و همچنین پشتیبانی های مالی برای اجرای برنامه های ستاد تشریح شدند.
 
انتهای پیام/