رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان مطرح کرد؛

افزایش اعتبارات طرح‌های کشاورزی سفر رئیس‌جمهور به لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از افزایش اعتبارات طرح‌های کشاورزی سفر رئیس‌جمهور به این استان خبر داد.

به گزارش همای سعادت،سید عماد شاهرخی در گفت‌وگو با رسانه‌ها،اظهار داشت:لرستان در زمینه خرید تضمینی گندم رتبه هفتم کشور را کسب کرده است.

وی یادآور شد:میزان خرید تضمینی گندم طی امسال در لرستان نسبت به سال گذشته ۸۴ درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود از کسب رتبه اول استان در زمینه یکپارچه سازی اراضی کشاورزی خبر داد و بیان کرد: همچنین در زمینه تأمین نهاده رتبه نخست کشور و در حوزه جذب سهمیه کود رتبه دوم را کسب کردیم.

شاهرخی با اشاره به فعالیت‌های مؤثر صورت گرفته در حوزه آموزش و ترویج امور اراضی ابراز امیدواری کرد که این فعالیت‌ها منجر به بهبود راندمان بخش کشاورزی شود.

وی در ادامه سخنان خود به افزایش تولید و کشت برخی محصولات کشاورزی در استان اشاره کرد و گفت:در زمینه کاشت و برداشت لوبیا رتبه دوم کشور را کسب کردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان کسب رتبه سوم کشور در طرح جهش تولید در دیمزارها، کسب رتبه ۵ کشوری در رفع تداخلات امور اراضی و کسب رتبه هفتم کشوری در حوزه آبیاری تحت فشار را از دیگر توفیقات حوزه کشاورزی استان برشمرد.

شاهرخی به روند جذب اعتبارات بخش کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: اعتبارات امسال نسبت به سال قبل رشد ۷۷ درصدی داشته است.

وی با اشاره به مصوبات سفر رئیس‌جمهوری به لرستان در حوزه کشاورزی، اظهار داشت: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده توسط مسئولان استان، رقم تخصیص‌یافته به استان از ۸۶۵ میلیارد تومان به یک میلیارد و ۸۵۶ میلیون تومان افزایش یافت.

شاهرخی عنوان کرد:در راستای افزایش میزان اعتبار اختصاص‌یافته و هزینه‌کرد آن برای اجرای پروژه‌های عمرانی تلاش خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان،بیان داشت:عملکرد درخشان نظام مقدس اسلامی در حوزه کشاورزی باید همواره بیان شود تا مردم در جریان کامل این پیشرفت‌ها و خدمات قرار گیرند.

شاهرخی،افزود:حوشبختانه همه در مجموعه جهاد کشاورزی پای‌کار هستند، خدمات جهاد کشاورزی برای مردم در دورافتاده‌ترین مناطق توسط کارشناسان انجام می‌شود و امروز جامعه هدف با امیدواری به آینده می‌نگرد.

وی گفت:کسب رتبه‌ها برتر و این شاخص‌ها به‌صورت تصادفی نبوده است و همگی نشان از تلاش جهادی و شبانه‌روزی مجموعه سازمان جهاد کشاورزی لرستان و ارتباط مستمر و همکاری با کشاورزان این خطه دارد و قطعاً این تلاش‌ها و همکاری‌ها کماکان ادامه دارد و باقوت به مسیر ادامه می‌دهیم.

رئیس جهاد کشاورزی لرستان،تصریح کرد:کشاورزی در استان محروم لرستان بسیار پر رونق است و از تمام شرایط و امکانات برای کمک به کشاورزان و دامپروران استفاده می‌کنیم تا به پیشرفت اقتصادی حوزه کشاورزی برسیم، استعداد و روحیه جهادی در بین مردم ما به‌وفور احساس می‌شود و همین امر می‌تواند ما را در رسیدن به توسعه، رشد و تعالی یاری کند.

انتهای پیام/